Милано и Кортина д’Ампецо ќе бидат домаќини на ЗОИ 2026 година

3 копии
2 копии

На прославата на ИОК, кој е формиран вo 1894 година, присуствуваа 700 гости, меѓу кои и претседателите на 206 национални олимписки комитети и на меѓународните ...
| | веќе видена | слични

Coca-Cola ги здружи силите со кинеската компанија за млечни производи Mengniu за заедничко спонзорство на Олимписките игри до 2032 година. Заедничкиот договор ...
| | веќе видена | слични

Зимските олимписки игри во 2026 година ќе се одржат во Италија, Милано и Кортина д'Ампецо ја добија организацијата.На гласањето кое се одржа во просториите на ...
| | веќе видена | слични

Милано во гласањето кое се одржа во просториите на Интернационалниот олимписки комитет го победи шведскиот Скопхолм. Кортина Д’Ампецо беше домаќин на ЗОИ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зимските олимписки игри во 2026 година ќе се одржат во Милано / Кортина д’Ампецо откако италијанската кандидатура ја победи оваа на Стокхолм / Оре во Шведска, ...
| | веќе видена | слични

Кениецот Јулиус Јего почнал да тренира фрлање копје без тренер, проучувајќи ги преку јутјуб-техниките на тројниот олимписки шампион Јан Железни, по што освои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 309 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милано и Кортина д’Ампецо ќе бидат домаќини на ЗОИ 2026 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: