Милан Поповиќ е нов ракометар на Металург

5 копии

Македонскиот ракометен прволигаш, Металург денеска го претстави првото свое засилување за наредната натпреварувачка сезона-тоа е Милан Поповиќ. Поповиќ е ...
| | веќе видена | слични

Металург потпиша едногодишен договор со црногорското крило Милан Поповиќ.Металург ова лето загуби неколку клучни ракометари, а клубот од Автокоманда конечно го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 266 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан Поповиќ е нов ракометар на Металург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: