Милан сака пет фудбалери на Реал Мадрид

Светските медиуми пишуваат дека Адриано Галијани имал средба со Флорентино Перез на која било разговарано за можен трансфер на фудбалерите на Реал кои би можеле да го напуштат тимот од Мадрид по заминувањето на Мурињо. Милан планира засилувања во летниот преоден рок, а како потврда на тоа е изјавата на Барбара Берлускони која потенцирала дека со доаѓањето на Марио Балотели не завршило ангажирањето на фудбалските ѕвезди. Имено, Адриано Галијани и Флорентино Перез имале средба во Холандија на која било разговарано за трансфер на неколку фудбалери кои би можеле да го напуштат „кралскиот“ тим по заминувањето на Жозе Мурињо. На „Росонерите“ им е потребен голман, па се спомнува Диего Лопез кој по заминувањето на Мурињо сигурно ќе се пресели на клупата, а Касиљас повторно ќе биде број еден. Останатите играчи за кои наводно било разговарано се Ди Марија, Лука Модриќ, Пепе и Каљехон.
| | веќе видена | слични

Според италијанскиот весник „Кориера дели Сера“, Милан се интересирал за шестмина фудбалери на Реал Мадрид: Диего Лопез, Пепе, Модриќ, Чаби Алонсо, Кака и Ди Марија. Според весникот експериментот на Мурињо со Диего Лопез завршил и дека кога ќе замине португалскиот стратег, иконата на клубот Икер Касиљас ќе се врати повторно на голот. Весникот пишува дека Галијани како приоритетни цел ги истакнал Лука Модриќ и Аргентинецот Ди Марија. (Крај)
| | веќе видена | слични

На вчерашниот финален натпревар во ЛЕ, на Амстердам Арената еден до друг резервирани места имале претседателот на Милан, Галијани и претседателот на Реал Мадрид Флорентинo Перез. Се зборува дека токму оваа средба во Амстердам и традиционално добрите релации, Галијани ќе ги искористи за да разговара со Перез за во Милано да донесе четворица играчи на Реал. На Сан Сиро подготвуваат реконструкција на тимот и сакаат во следната сезона да ја прекинат доминацијата на Јувентус во последните две сезони. Мета на Галијани ова лето би биле Лука Модриќ , за кого би се обиделе да ја спуштат цената од 40 милиони евра што минатата година Реал му ја плати на Тотенхем. Втора Желба е Пепе кој го загуби местото и сега предност има Варан, а и одбраните на Лопез не ги оставаат рамнодушни „росонерите“ кои мора да мислат на замена за Абиати на кого му одминуваат годините. Четврта желба е Анхел Ди Марија , но поради неговата специфична позиција во тимот, можеби , заедно со хрватот Модриќ се нереални желби. Се зависи кој ќе го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 285 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан сака пет фудбалери на Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: