Во Неготино започна реализација на Програмата за персонална асистенција на лица со попреченост

Програма за персонална асистенција на лица со попреченост, е наслов на проектот кој во наредниот период ќе се спроведува во повеќе општини во земјава. Неготино ...
| | веќе видена | слични

За десетина дена Министерството за труд и социјална политика (МТСП) ќе почне да ја спроведува реформата наречена деинституционализација – долгогодишен процес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинската организација на Црвен Крст-Штип заедно со претставници од Центарот за социјални работи денеска обезбедија хуманитрана помош за три малолетни деца и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 209 | | | веќе видена

Во моментот додека се води дебата за Преспанскиот договор на пленарна седница во грчкиот Парламент, грчките медиуми цитираат делови од договорот. Дел од ...
сите 110 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Неготино започна реализација на Програмата за персонална асистенција на лица со попреченост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: