Мика и Џенсон се потпишуваат на асфалтот (видео)

Видеото подолу е една од почудните, но и многу добра реклама за едно шкотско виски. „Шетачот“ ги соедини Мика Хакинен и Џенсон Батон во кампања против пиењето алкохол и возењето автомобил. Со нивниот Мерцедес C63 AMG, Мика и Џенсон ќе ги остават своите иницијали на асфалтот, како посебен начин да го потпишат пактот за „трезно возење“. Рекламава на страна, ама на Формула 1 навистина ѝ недостига Мика Хакинен... Нам уште повеќе!
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Транснационалните безбедносни закани, регионалниот и националниот придонес кон регионалната безбедност се теми на расправа на Регионалниот безбедносен форум ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мика и Џенсон се потпишуваат на асфалтот (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: