Михајловски, Лазаров, Арсовски и Ставридис ја добија државната награда „11 Октомври“


На преведувачот и писател Драги Михајловски, на писателот и новинар Ристо Лазаров, на актерот Петре Арсовски и на хирургот-уролог Александар Ставридис денеска ...
| | веќе видена | слични

Петар Арсовски, актер кој ја доби државната награда „11 Октомври“ за животно дело во интервју за НОВА ги анализира состојбите во културата која не може да се ...
| | веќе видена | слични

Писателот и преведувач Драги Михајловски, поетот и новинар Ристо Лазаров, актерот Петре Арсовски и урологот Александар Ставридис се добитници на овогодинешната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 614 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михајловски, Лазаров, Арсовски и Ставридис ја добија државната награда „11 Октомври“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: