Мигел Анхел Силвестер и Андреа Молина се бренд-амбасадори во зимската кампања на SPRINGFIELD

SPRINGFIELD го претставува новиот моден филм во кој можеме да го откриеме секојдневниот живот на актерот Мигел Анхел Силвестер познат по своите улоги во сериите Sense8 и Narcos, кој заедно со актерката Андреа Молина ги претставуваат клучните парчиња за сезоната. „ A Common Life “ – секојдневниот живот е мотото на кампањата за оваа сезона каде што се претставува автентичноста на секоја индивидуа, спонтаноста и едноставноста, вредности кои се дел од ДНК на брендот. Преку модното видео во кое се претставени секојдневни ситуации со кои секој може да се идентификува, заедно со бренд-амбасадорите Мигел Анхел и Андреа откриваме како да го направиме секој момент уникатен. Мигел Анхел прикажува спонтан и слободен пристап во модерен и тренди изглед, но ја прикажува и сензитивната страна, близината која ја негува со своите најдраги, без разлика на интернационалната слава и признаеност. Покрај него, Андреа ја претставува типичната SPRINGFIELD девојка – природна и забавна, давајќи свежина, едноставност и младешки дух на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја посети Македонска Каменица, при што одржа средба со членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во својот говор пред ...
сите 380 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мигел Анхел Силвестер и Андреа Молина се бренд-амбасадори во зимската кампања на SPRINGFIELD

Од:
До кого (е-маил):
Порака: