Биткоинот продолжува да паѓа четири дена по ред


5 копии

Градчето Веначи, источно од Сиетл во американската држава Вашингтон, станува единствен по тоа што се претвора во епицентар на биткоин копањето во САД. Првata ...
| | веќе видена | слични

Со тоа што 70 од глобалното копање биткоин отпаѓа на Кина, таа е најважната земјата за секојдневното функционирање и цена на крипто-валутата. Од ваква позиција ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот Мајкл Новограц ги претстави плановите за покренување на инвестициони банки кои би овозможувале инвестирање засновано на дигитални валути и ...
| | веќе видена | слични

За плаќањето со виртуелната валута биткоин во Македонија, согласно Законот за платен промет и Законот за девизно работење, не само што се предвидени високи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ го прекинаа бојкотот и се вратија во Собранието за да го проследат обраќањето на генералниот секретар Јенс Столтенберг. ...
сите 210 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Напнатоста во односите со партнерот може да биде многу нагласена, особено ако не бидете подготвени во нешто да попуштите, а најверојатно ...
сите 32 | | | веќе видена

Во законот не се замени предвид забелешките кои ги имаше народниот правобранител Иџет Мемети кој предупредуваше дека законот е неправичен и нецелосен, бидејќи ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен.На средбата се разговараше ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоинот продолжува да паѓа четири дена по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: