Мицотакис ќе се соочува со тешки предизвици


4 копии

Неонацистичката Златна зора e исфрлена од грчкиот парламент. Златна зора, неонацистичката, антиемигрантска партија која ја шокираше грчката политика со ...
| | веќе видена | слични

На вчерашните одржани предвремени парламентарни избори во Грција, победи централно десничарската партија Нова Демократија (НД) на чело со Кириакос Мицотакис, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 405 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис ќе се соочува со тешки предизвици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: