Обвинителството и МВР ќе утврдуваат дали потписот и печатот на документите од ИВЗ се фалсификат


Скандалот со промената на поглаварот на ИВЗ е под лупа на Јавното обвинителство.. Од таму велат дека се следат тврдењата и меѓусебните обвинувања на двата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На централниот дневник на Канал 5 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој за случувањата во ИВЗ запраша како тоа да не е информиран ...
| | веќе видена | слични

Реакциите за клетвите на Реисот Сулејман Реџепи не стивнуваат. Откако рече дека посакува да почине судијката која го потпиша решението за смена на поглаварот, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која, на која беа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепремиерот и министер за одбрана Радмила Шекеринска денеска изјави дека Владата е многу внимателна во однос на актуелните случувања во Исламската верска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Многу сме внимателни, никогаш и по никоја цена да не се мешаме во односите внатре во верските заедници. Тоа не сме го направиле за ниту една друга, тоа не ...
| | веќе видена | слични

 Во една ситуација во која има сериозни проблеми и во некои делови и уназадувања на Западниот Балкан, ние се спомнуваме како пример што е спротивен, каде ...
| | веќе видена | слични

Вчера во централниот дневник на 1ТВ гостуваше Бујар Османи во функција на портпарол на ДУИ при што го коментираше упадот во ИВЗ. „Тоа што се случи вчера го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 477 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде ...
сите 167 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството и МВР ќе утврдуваат дали потписот и печатот на документите од ИВЗ се фалсификат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: