Мицкоски ги „заборави“ Албанците во повикот да гласаат за Силјановска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во објава на Фејсбук во која ги повикува граѓаните да гласаат за професорката Гордана Силјановска Давкова на ...
| | веќе видена | слични

Во главниот град на Германија повеќе македонски активисти од повеќе европски земји формираа нова асоцијација на македонската емиграциј. “На ден 16.03.2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во повик до граѓаните од различни етнички заедници да гласаат за кандидатката за претседател, Гордана Силјановска, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од власта Фросина Ременски не се чувствува виновна и ќе чека обвинителството да докаже дека таа помогнала во измамата за старечки домови на Бојан ...
сите 752 | | | веќе видена

По топлиот пречек пред Владата и тет а тет средбата на премиерите Заев и Шарец, делегации на владите на Република Северна Македонија и Република Словенија, ...
сите 461 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ на понатамошно следење, како пациент во сомнителна ...
сите 412 | | | веќе видена

,,Работиме чесно и одговорно. Наша јасна цел е да ги подобриме условите во државата и да обезбедиме подобар живот за секое семејство, градиме систем кој нуди ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски ги „заборави“ Албанците во повикот да гласаат за Силјановска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: