Нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците


4 копии

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата ...
| | веќе видена | слични

Османи во Брисел имаше средби со високи претставници на ЕК во пресрет на европскиот извештај кој го оценува реформскиот напредок на Македонија и треба да биде ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Законот за употреба на јазиците утре повторно ќе се најде пред пратениците. Ова било договорено на денешната координација кај претседателот на Собранието Талат ...
| | веќе видена | слични

Во последните два месеци се направени сериозни и стручни анализи за Законот за употреба на јазиците, кои ги опфаќаат речиси сите аспекти на неговото незаконско ...
| | веќе видена | слични

Пред малку, спикерот Џафери за утре ја закажа седницата за законот за двојазичност, Заев најави дека неделава ќе се донесе – следува ли утре ново силување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО- ДПМНЕ, Драган Данев на најавата од Зоран Заев дека законот за јазици ќе се гласа без разгледување на амандманите ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

По крајот на ракометната сезона традиционално секоја година, специјализираниот ракометен портал „Балкан Хендбол“, врши избор на најдобар играч на ЕКС-ЈУ ...
сите 43 | | | веќе видена

Шимпанзото Коко е излечен од депресија и во септември ќе се врати во скопската Зоолошка градина од Холандија, каде беше на ресоцијализација девет години. ...
сите 38 | | | веќе видена

Во петокот (вчера) центарот на Лондон беше исполнет со огромен број демонстранти револтирани од дводневната посета на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: