Сите закани во ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престанат, порача Жозеф Дол


Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е ...
| | веќе видена | слични

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Моменталните политички состојби во Македонија, “морањето” на Груевски да оди во Шутка, но и посетата на високата делегација на ВМРО ДПМНЕ на конгресот на ЕПП ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите закани во ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престанат, порача Жозеф Дол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: