МИЦКОСКИ ЗА СРПСКА „ПОЛИТИКА“: Заев потврди дека нема капацитет да ја води државата

3 копии

Интервју на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за српскиот весник „Политика“ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против договор со Грција, но договорот што ...
| | веќе видена | слични

Eвроперспективите не се нивна сопственост и тие немаат никакво право да ја укинуваат иднината на граѓаните. Затоа јас и сите мои соработници се ангажиравме да ...
| | веќе видена | слични

Реконструкцијата на владиниот кабинет што премиерот Зоран Заев ја направи неодамна не е поради геостратешки интереси туку за да се дограби до парите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во интервју за белградска Политика, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека Заев ја направи реконструкцијата да се дограби до парите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ ЗА СРПСКА „ПОЛИТИКА“: Заев потврди дека нема капацитет да ја води државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: