Мицкоски: Приберете ги вашите партиски силеџии од СДСМ со полициска значка


4 копии

Доцна вечерва со став за случувањата околу акцијата на МВР во домот на Груевски и пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ излезе и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
4 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев им се извини на новинарите, во името на партијата, за тоа што претходно беа наречени – загари. По веста дека ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоско вечерва преку својот Фејсбук профил ја обвини власта дека прави политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Господа од власта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку Фејсбук ја коментираше потерата по екс-премиерот Никола Груевски. Неговата објава ви ја пренесуваме во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порталот Курир објави снимка од претресот на возилото на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. Откако не го најде Никола Груевски во неговиот дом, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

идерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека власта прави евтин театар и дека ова не е само напад врз ВМРО-ДПМНЕ, врз слободата, врз главната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Приберете ги вашите партиски силеџии од СДСМ со полициска значка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: