Мицкоски во Брисел: Нема напредок во реформите на клучните области економија, судство и владеење на право


3 копии

Во рамките на посетата на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Брисел, лидерот на партијата Христијан Мицкоски оствари средба со еврокомесарот Јоханес Хан. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Cпоред лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, содржината и начинот на кој се донесе Законот за употреба на јазиците од страна на парламентарното мнозинство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски беше гостин во вестите на Сител каде јасно изјави дека тој и неговата партија нема да се прифатат промена на ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба, случаите на политичките притисоци и реваншизам, како и размена на мислења околу актуелните теми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ствари средба со коалиционите партнери од коалицијата „За подобра Македонија“, соопштуваат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во Брисел: Нема напредок во реформите на клучните области економија, судство и владеење на право

Од:
До кого (е-маил):
Порака: