ТВ Дуел Заев – Мицкоски: Граѓаните очекуваат решение за името, потребно е лидерство


По повеќе од две децении, лидерите на двете најголеми политички партии во земјава излегоа на телевизиски дуел.Правосудството, економијата, реформите во јавната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Вечерва бев во патриотско Ѓорче Петров, место на голема енергија и пркост, место каде граѓаните многу добро знаат што се случува и со загриженост во очите го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратенички прашања во Собранието во четвртокот истакна дека за предлогот „Република Илинденска Македонија“, во спорот со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета и средба со граѓани во Прилеп. Мицкоски пред прилепчани истакна дека владеењето на Зоран Заев е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Разговорите за името отвораат прашања и создаваат „шумови“ меѓу двете земји. Грчката опозиција бара одговори, македонскиот претседател ги црта неговите линии. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски продолжи со теренските активности во пресрет на најавениот протест на неговата партија закажан за втори јуни. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 75 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 96 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 144 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТВ Дуел Заев – Мицкоски: Граѓаните очекуваат решение за името, потребно е лидерство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: