Мицкоски: ПОДЕМ покажа дека Македонија е нивниот идеал


Пишува Тодор ПЕТРОВ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ АЛСАТ вели, доколку освоиме 80 пратеници и е исполнет Бадентер, ние ќе ги вратиме уставните измени. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во своето гостување во телевизија Алсат М, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го стави под знак прашање добивањето на датум за преговори со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за ТВ Алсат М, посочи дека ова што во моментот се случува во Република Македонија ги поминува сите ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на најголемата опозициска партија вели дека доколку на следни избори неговата партија освои 80 пратенички места, односно го има условот „Бадинтер“ ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во Алсат М, телевизија посочи дека ставот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на прашањето за името е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пандемијата со Ковид-19 трае со месеци, а во Македонија во јуни беше забележан значаен пик на бројот на заболени, но и на бројот на смртни случаи. Само во овој ...
сите 178 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Нормално е човек кога ќе го слушне тоа добива чувство на згрозеност и чудоневиденост, практично каква е коалицијата помеѓу оваа влада и ова раководство на СДСМ ...
сите 368 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со специјализантите и младите лекари од Општата болница, Здравствениот дом, Специјализираната болница ...
сите 232 | | | веќе видена

Брачен пар од селото Добридол починале во ист ден, а од првичните сознанија, на нивните тела немало траги на насилство. Безживотното тело на мажот го пронашол ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ПОДЕМ покажа дека Македонија е нивниот идеал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: