Министерството за одбрана со 1 милион евра ќе ја финансира пропагандата за референдумот


2 копии

Со милион евра пари на граѓаните министерството за одбрана ќе учествува во јавната пропаганда за референдумот за името. Вицепремиерката денеска најави дека од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати апел до сите политички партии да се откажат од средствата за кампањата за референдумот, по примерот на ...
| | веќе видена | слични

Утре е последниот ден кој како рок им го даде собранискиот спикер, Џафери на пратениците и пратеничките групи да се изјаснат како ќе ја водат кампањата за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ се откажува од користење на средствата кои се предвидени за политичките партии, а кои што понатаму би се користеле за водење на кампања која што би ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Седумдесетина пратеници најверојатно ќе бидат дел од јавната кампања за референдумот закажан за 30 септември. Собранието, најави дека, кампањата ќа ја води ...
| | веќе видена | слични

Предлагам Собранието на Република Македонија да ги врати на Владата парите определени за кампања за референдумот и да ѝ го препушти процесот кој самата го ...
| | веќе видена | слични

Ако до среда не одговори на писмото на спикерот на Собранието, Талат Џафери, за тоа каква јавна пропаганда ќе води за референдумот - пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието како овластен предлагач нема поединечно да дели средства на секој од 120 пратеници за да водат кампања во пресрет на референдумот.Собраниската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 298 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 156 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за одбрана со 1 милион евра ќе ја финансира пропагандата за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: