Мицкоски: Граѓаните ми приоѓаат да се пожалат дека потешко никогаш не се живеело во Македонија


4 копии

Она што можам сега да ви го кажам е дека на дневна основа сретнуваат десетици луѓе кои ми приоѓаат на улица, дел од нив ми се претставуваат со име и презиме, ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на утринската во ТВ Сител лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека преку личен пример ќе покаже на сите луѓе кои ќе вршат државна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во гостувањето на утринската емисија во ТВ Сител претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека тој е човек без концесија и дека се што има стекнато ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да поддржи ниту ќе поддржи во иднина постоење на таков закон за двојазичност. Таков закон за ВМРО-ДПМНЕ не постои, истакна претседателот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со жалење можам да констатирам дека се работи за еден тежок период за Република Македонија, за што сведочат и јавувањата на граѓаните во утринските емисии. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економијата е на колена, задолжувањата растат. Во време кога светот доживува ренесанса а земјите генерираат стапки на раст од 3, 4 или 5 процетни, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека како човек е подготвен да се извини на секој на кого минатата влада, или тој како човек му нанеле ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Христијан Мицкоски одново пропушти прилика да се дистанцира од политиките на поделби и деструкција на неговиот претходник Никола Груевски што беа силно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Имаа ветувања дека ќе ги зголемат пензиите, разни привилегии за пензионерите, но за жал една година подоцна може да кажеме не само што ветувањата не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски во интервју за утринска програма на Сител зборуваше за задолжувањата на државата. Тој алудираше и на бројчаникот кој Заев најави дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Граѓаните ми приоѓаат да се пожалат дека потешко никогаш не се живеело во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: