Мицкоски ја ниша фотелјата на Јанева


6 копии

Со досегашниот несериозен однос во процесот на носење на законот за Јавното обвинителство, ВМРО-ДПМНЕ покажа дека амнестијата на сторители на сериозни кривични ...
| | веќе видена | слични

Владата и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, настојуваат на нивните ставови за предлог – законот за Јавно Обвинителство, со кој ќе се одреди и судбината на Специјалното ...
| | веќе видена | слични

Преку соопштение Министерството наведува дека до нив наместо конкретни амандмани и предлози за законот за Јавно обвинителство, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ има три услови за да гласа за новиот закон за Јавното обвинителство. Како што соопшти на прес конференцијата претставникот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Работната група на опозицијата денеска треба до владината работна група да ги поднесе своите амандмани на Предлог законот за јавно обвинителство со кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тони Менкиновски, кој ја предводи групата на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека имаат забелешки на 120 страници, но оти има простор за договор. Владиниот портпарол Миле ...
| | веќе видена | слични

Освен политичките партии и Владата денеска призна дека постојат дијаметрално спротивни разлики во врска со иднината на Специјалното јавно обвинителство. ...
| | веќе видена | слични

120 страници забелешки во нотесот на адвокатот Тони Менкиновски ги делат власта и опозицијата од договор за новиот закон за јавното обвинителство кој треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 355 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Семејните компании на Зоран Заев вртат над 56 милиони евра годишно. Тоа се 56 милиони причини и сомнежи за корупција.Се додека на јавна функција се политичари ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски ја ниша фотелјата на Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: