Мицкоски оствари средба со Претседателот на Националниот демократски институт, Дерик Мичел


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ д-р Христијан Мицкоски оствари средба со Дерик Мичел, Претседател на Националниот демократски институт (NDI). На средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски отенцираше дека Општина Центар и граѓаните заслужува подобро и повеќе. Анкетите по изборите покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Центар, каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош, каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на ...
| | веќе видена | слични

По посетата на Карпош, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил напиша: Бев во Карпош. Луѓето се разочарани. Се докажува лажната ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош, каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на ...
| | веќе видена | слични

Анкетите по изборите покажуваат дека огромното мнозинство се незадоволни поради слабиот животен стандард, недостигот на нови вработувања, слабата економија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 282 | | | веќе видена

Заев во паника уште сега ја призна победата на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните предвремени парламентарни избори. Исплашен од поразот кој му следи, Заев се обидува ...
сите 310 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 311 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 161 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски оствари средба со Претседателот на Националниот демократски институт, Дерик Мичел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: