Мицкоски и Заев денеска ќе се соочат на ТВ-дуел


7 копии
2 копии

енес видовме една неверојатна иронија и лицемерие. Ги видовме луѓето од Владата поредени пред споменикот посветен на партизаните. Слика која во себе има многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Денес бев во градот херој – Прилеп кој многу дал за Македонија, место на комитскиот и партизански непокор и пркост. Токму затоа споделив со луѓето на Прилеп ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓани и состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Битола. Тој рече дека она што ...
| | веќе видена | слични

Вечерва со почеток од 20:00 часот во големата сала на старата општинска зграда во Прилеп, гостува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Од партијата ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Штотуку бев во Гостивар, имав средба со стотина поддржувачи во фантастична атмосфера и голема енергија. Енергија која ги предвестува промените во Република ...
| | веќе видена | слични

Тој во своето обраќање истакна дека она што следува е период во кој власта ќе заплашува, само за да го свртат вниманието од главните теми и да може да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оддржа состанок и средби со граѓани во Битола. Мицкоски при посетата на Битола, прошета и низ Широк Сокак, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов студен и влажен бран ќе има во петок кога ќе има пообилни врнежи, особено во јужните делови. Заради заладувањето врнежи од снег ќе има и во некои пониски ...
сите 197 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Гласањето, како што пишува ...
сите 62 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша горда е на својот сопруг Душко Тошиќ, односно на договорот кој ќе го потпише со кинескиот клуб Гуаџоу, за кој игра и сега, иако тоа подразбира ...
сите 155 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 207 | | | веќе видена

Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
сите 209 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски и Заев денеска ќе се соочат на ТВ-дуел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: