Мицкоски оствари средба со директорот на Директоратот за проширување во ЕК


Претседатлот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски, оствари средба со директорот на Директоратот за проширување во Европската Комисија Кристијан Даниелсон. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посетите на Столтенберг, Курц и Меркел се синхронизирани и имаат за цел лично да им предочат на политичките елити дека е од исклучителна важност Македонија ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на референдумот закажан за 30 септември, државнииот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во посета на Македонија на средба со државниот врв. Работните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. На средбата, како што соопштуваат од ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението од Кабинетот на претседателот се вели дека земјава ги исполнила условите за членство во НАТО уште во 2008 година и оти немало други услови за ...
| | веќе видена | слични

 Пред генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг, кој официјалната посета на земјава ја стартуваше од Вилата Водно, претседателот Иванов посочил дека  ...
| | веќе видена | слични

По долго држење во неизвесност и неизјаснување околу референдумското прашање денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ кажа дека следната недела неговата партија ќе излезе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес 6 септември 2018та година оствари средба со Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. На средбата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

- ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството на Македонија во НАТО, и интеграциите во Европската унија и во Алијансата се од стратешки интерес за земјава, е истакнато ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски оствари средба со директорот на Директоратот за проширување во ЕК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: