Mицкоски: Сиљановска Давкова е симбол на правото и правдата


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во денешната емисија на ТВ Алфа каде што повика да се излезе на избори и да донесат разумен избор, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Пробиштип. Мицкоски кажа дека СДСМ воопшто не ги исполнија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ воопшто не ги исполнија ветувањата кои ги даваа пред граѓаните и дека мислат на граѓаните од едни избори на други и даваат лажни ветувања, рече Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Не се овие само претседателски избори, затоа што можеби за онаа врхушка на СДСМ се ова претседателски избори бидејќи тие за народот и за државата мислат од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ истакна дека на 21-ви април, а потоа и на 5-ти мај ВМРО-ДПМНЕ победува убедливо на претседателските избори. -Сакам овде во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов одговори на вчерашните прозивки на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ во врска со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски пред присутните истакна дека е дојдено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 322 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име. Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 193 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mицкоски: Сиљановска Давкова е симбол на правото и правдата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: