Мицкоски: „Кацарска судство“, „Русковска обвинителство“ и нарачани сведоци чија цел е уништување на ВМРО-ДПМНЕ


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Карпош, каде оствари средба со голем број на членови и симпатизери на партијата. Имено тој го коментираше последниот скандал со прислушувањето на обвинителството и судството кое се случувало во време на министерувањето на Спасовски и целиот период од владеењето на премиерот Заев. Мицкоски на своите сопартијци им посочи дека никој во историјата на Македонија не извршил таков упад во правосудниот систем како што тоа сега го прави Заев, и сега она што се случува не е само уценето обвинителство и судство туку и нарачани и притиснати сведоци кои ќе сведочат по нарачка, информираат од партијата. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ говореше и за најновите обиди на власта преку „Кацарска судството“, „Рускоска обвинителството“ како и нарачани сведочења да го инкриминираат ВМРО-ДПМНЕ. -Ние сме сведоци на нов модел на „Кацарска судство“ кое што го брендиравме и „Рускоска обвинителството“, но денеска еве сведоци сме дека покрај „Кацарска ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Господине Зоран Заев, ајде, ајде, излези и прифати ТВ ДУЕЛ со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Христијан Мицкоски! Ајде осмели се, прифати и излези каде сакаш, кога сакаш, на кој медиум сакаш, со кој новинар сакаш на ТВ ДУЕЛ со Претседателот Мицкоски! Не биди кукавица, не биди плашлив, ветуваше дебата за се во општеството, ветуваше дебата дека ќе има небаре секој ден. Епа еве Зоране Заев, прифати ја понудата за ТВ ДУЕЛ уште веднаш. Немој да се криеш позади паушални изјави, повели уште веднаш прифати, кажи каде ќе се одржи ТВ ДУЕЛОТ и кога. Граѓаните заслужуваат да го видат твоето лицемерие кон нив. Република Македонија за жал е клекната на коленици. Зоран Заев и СДСМ ја клекнаа и ја зацрнија Република Македонија. Граѓаните немаат доверба повеќе ниту во институциите, ниту пак им веруваат на СДСМ и Зоран Заев. Откако е СДСМ на власт, мафијата си доби држава, а државата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, го повика Заев на ТВ Дуел. Мицкоски ова го побара на вечерашниот протестен марш на опозициската партија. Ајде до крајот на месецов очи в очи да разговараме пред македонската јавност, му порача Мицкоски на премиерот Заев. „Ајде Јас и Ти. Но, викни ги најпрво на помош оние наши поранешни браќа и сестри што застанаа рамо до рамо со тебе во битката против ВМРО-ДПМНЕ, да те избрифираат за вмровските работи. Ќе збориме и за тоа, ама ќе збориме и за сето она кое што и го приреди на нацијата, за сите лаги, за сите недостоинствени политики, Јас и Ти, очи во очи пред македонските граѓани па они нека пресудат кој е во право. Немој овој пат да се криеш. Избери време, место и медиум ќе дојдам таму каде што ти сакаш и каде што ти ќе кажеш“, рече Мицкоски. Ветуваа живот во Македонија, а донесоа црнила и темнина, рече Мицкоски на вечерашниот протест пред владата. Според него, дебатите за уставните измени кои ги води власта се фингирани. Не се почитувала вољата на граѓаните изразена на референдумот, и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Господине Зоран Заев, ајде, ајде, излези и прифати ТВ ДУЕЛ со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Христијан Мицкоски! Ајде осмели се, прифати и излези каде сакаш, кога сакаш, на кој медиум сакаш, со кој новинар сакаш на ТВ ДУЕЛ со Претседателот Мицкоски! Не биди кукавица, не биди плашлив, ветуваше дебата за се во општеството, ветуваше дебата дека ќе има небаре секој ден. Епа еве Зоране Заев, прифати ја понудата за ТВ ДУЕЛ уште веднаш. Немој да се криеш позади паушални изјави, повели уште веднаш прифати, кажи каде ќе се одржи ТВ ДУЕЛОТ и кога. Граѓаните заслужуваат да го видат твоето лицемерие кон нив. Република Македонија за жал е клекната на коленици. Зоран Заев и СДСМ ја клекнаа и ја зацрнија Република Македонија. Граѓаните немаат доверба повеќе ниту во институциите, ниту пак им веруваат на СДСМ и Зоран Заев. Откако е СДСМ на власт, мафијата си доби држава, а државата и граѓаните секојдневно страдаат. Криминалот по улиците царува, корупцијата е навлезена во сите пори на општеството, судството е заробено од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски го повика премиерот Зоран Заев да излезе на ТВ дуел со Христијан Мицкоски. „Господине Зоран Заев, ајде, ајде, излези и прифати ТВ дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Ајде осмели се, прифати и излези каде сакаш, кога сакаш, на кој медиум сакаш, со кој новинар сакаш. Не биди кукавица, не биди плашлив, ветуваше дебата за се во општеството, ветуваше дебата дека ќе има небаре секој ден. Епа еве Зоране Заев, прифати ја понудата за ТВ дуел уште веднаш. Немој да се криеш позади паушални изјави, повели уште веднаш прифати, кажи каде ќе се одржи ТВ дуелот и кога. Граѓаните заслужуваат да го видат твоето лицемерие кон нив“, рече Арсовски. Тој додаде дека граѓаните немаат доверба во институциите, криминалот царува, корупцијата е навлезена во сите пори на општеството, а судството е заробено од страна на Зоран Заев и СДСМ.
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за три недели одржа три протести пред Владата во Скопје, поради незадоволство од актуелната власт предводена од нивниот долгогодишен политички противник СДСМ. Серијата протести почна со најавите на претседателот на партијата Христијан Мицкоски дека следува тешка борба за татковината и уривање на власта поради, како што рече, нејзината неспособност и националното понижување. Но, тој на вчерашниот собир излезе со неколку барања до власта. Мицкоски побара оставки од министри, намалување на даноците, гасификација на Македонија, како и предновогодишен телевизиски дуел со премиерот Зоран Заев. Од ВМРО-ДПМНЕ за РСЕ велат дека во земјaта година ипол се случува криминал, корупција и грабеж и, според нив, ова е шанса за власта да ги прифати барањата и за прв пат да направи нешто корисно за граѓаните. Аналитичари сметаат дека некои од барањата на ВМРО-ДПМНЕ се реални и треба да бидат исполнети, но има и барања кои според нив се спорни, бидејќи партијата можела сама да ги исполни за време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Црно време! Неразјаснети убиства. Газење на народот и државата. Промена на име. Сиромаштија. Повисоки даноци. Криминални тендери и афери. Уништено земјоделие. Најзагадена држава и уништено здравство. СДСМ И ЗАЕВ ДОНЕСОА ЦРНИЛА! Од сите нас зависи дали ќе дозволиме ова да продолжи. Ние ќе создадеме зора која ќе ги победи тие црнила. Зората ќе дојде, а ние сме искрата која ќе ја донесе, ќе донесе ново утро, нова надеж и подобри времиња. Оваа зора е за Македонија!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук и објави видео за состојбите во државава под водство на актуелната власт. „Црно време! Неразјаснети убиства. Газење на народот и државата. Промена на име. Сиромаштија. Повисоки даноци. Криминални тендери и афери. Уништено земјоделие. Најзагадена држава и уништено здравство. СДСМ И ЗАЕВ ДОНЕСОА ЦРНИЛА! Од сите нас зависи дали ќе дозволиме ова да продолжи. Ние ќе создадеме зора која ќе ги победи тие црнила. Зората ќе дојде, а ние сме искрата која ќе ја донесе, ќе донесе ново утро, нова надеж и подобри времиња. Оваа зора е за Македонија!“, напиша Мицкоски на Фејсбук.
| | веќе видена | слични

Добро вечер и добродојдовте на нашиот протестен марш за да го изразиме нашиот револт, нашето несогласување нашето негирање на сета онаа политика што оваа ненародна и криминална влада предводена од аболиран политичар и ја прави на сопствената земја. Добро вечер од срце на сите вас и добро вечер на сите оние кои што одлучија вечерва да се одважат и да ни се придружат овде пред платото на Владата на Република Македонија. Добро вечер браќа и сестри, сопатници во овој пат на уривање на оваа хунта наречена СДСМ. Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, да му каже на Зоран Заев НЕ, не мој да го правиш Зоране тоа што си го наумил. Покажавме дека сме живи, покажавме дека не има и покажавме дека повторно ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија ќе бидат победничката политичка сила во Република Македонија. Пред повеќе од 6 месеци, да бидам попрецизен стоев и велев, не ми верувајте до мене ако се ...
| | веќе видена | слични

Пред повеќе од 6 месеци, точно овде на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, излегоа масовно да му каже на Зоран Заев „не“, немој да го правиш, Зоране, тоа што си го наумил, со овие зборови вечерва го почна својот говор лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на протестот на опозицијата, кој е трет по ред во серијата протести. „Покажавме дека сме живи, покажавме дека нè има и покажавме дека повторно ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ‘За подобра Македонија’ ќе бидат победничката политичка сила во Република Македонија. Пред повеќе од 6 месеци, да бидам попрецизен, стоев и велев, не верувајте ми мене ако се двоумите, ако имате каква било резерва во тоа што ви го говорам, можам да ве разберам и можам да ве оправдам, поминале и продефилирале многу лажговци овде пред вас. Многу лажговци кажувале како Зоран Заев и ветувале брда и долини, но верувајте си на самите себе и верувајте му на она што го гледате. А тоа што го гледавте тогаш, беше црнило во почеток, а денеска е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 322 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: „Кацарска судство“, „Русковска обвинителство“ и нарачани сведоци чија цел е уништување на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: