Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината: Не бојкотирајте, излезете за Македонија!

5 копии

Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици, имате една ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се обрати до граѓаните кои планираат да ги бојкотораат претстојните претседателски избори кои се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук и повика да не се бојкотираат изборите за претседател. - Вие кои цврсто заговарате бојкот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјоделците се честити луѓе со гигантски срца, кои со сурова мака и пот се грижат за своите семејства и од мене ја имаат најголемата почит, напиша на Фејсбук, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Знам дека сте незадоволни и знам дека ве уценуваат со исплата на субвенции, со инспекции и разно разни проверки, ременот постојано го стегаат, но вие најдобро ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вчерашниот централен митинг на партијата и претседателскиот кандидат Гордана Силјановска, меѓу другите, им упати ...
| | веќе видена | слични

Во својот говор на вчераниот централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и претседателскиот кандидат, Гордана Силјановска, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот масовен митинг им се обрати и на припадниците на МВР и на Армијата. На припадниците на МВР им ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јас ја гледам Македонија како земја на среќни граѓани, кои се почитуваме едни со други, си подаваме рака во тешки времиња и заеднички ја носиме својата среќа. ...
| | веќе видена | слични

Пред Владата на Република Македонија, вчера ВМРО - ДПМНЕ и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова одржаа централен митинг на кој лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 285 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 52 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста од запад ќе се зголемува, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината: Не бојкотирајте, излезете за Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: