Мицкоски бара предвремени избори


6 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара распуштање на Собранието и одржување на вонредни парламентарни избори заедно со претседателските избори на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, порача дека партијата смета дека промената на Уставот со цел промена на уставното име, промената на идентитетот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Денес Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ беше во постојано заседавање и ги донесе заклучоците кои ги изразуваат нашите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски бара предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: