Мицкоски денеска во 16 часот ќе објави „бомба“ за власта

8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук најави дека денеска во 16 часот ќе објави криминална афера за власта во Република Македонија. -Во една прилика соопштив дека во Македонија се случува колективен грабеж полош од транзицијата, последиците од неработењето и погрешните политики ќе се чувствуваат долго потоа. Тоа го кажав врз основа на прецизни информации кои до нас доаѓаат на дневна основа. Врвот на тоа криминално стебло доаѓа до самата врхушка на власт. Денес ќе објавам нов случај каде постои сериозен сомнеж за криминал кој се одвива на дневна основа. Велеа дека ќе се борат за живот за сите, една година подоцна, животот за обичниот граѓанин никако да дојде, но затоа картелот на власт енормно се богати, а единствено што оди напред е криминалот. И кога ќе Ви велат дека за Македонија се работи, всушност се гледа дека се работи за пари, ништо повеќе и ништо помалку од тоа. Следете ме денес во 16 часот…, напиша на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во една прилика соопштив дека во ...
| | веќе видена | слични

Дали опозицискиот лидер Мицковски се обидува да го копира актуелниот премиер Заев кој додека беше опозиција објави низа скандали преку прислушуваните разговори и така наречени бомби или нам ни се чини така? Пред неколку дена лидерот на ВМРО ДПМНЕ на социјалните мрежи побара јавноста да го следи најавувајќи скандал, денес иста приказна. Мицковски за 13 часот најави објава на скандал. На социјалните мрежи пишува дека ќе објави скандал за начините и методите по кој работи власта, за како само со неколку потписи и постапки се вртат милионски суми на пари и како се користат функциите дадени од граѓаните за лични бизниси и енормни заработки. Каков скандал овој пат ќе објави пред јавноста останува да видиме.
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил најави дека во 13 часот ќе објави нов скандал за криминалот на власта. Тој вели дека вистинското лице на власта е она кое е полно со скандали и неработа. „Тој канцер метастазира. Животот дојде само за неколкумина, додека сите други го живеат тешкото секојдневие. Денеска ќе објавам нов скандал за начините и методите по кои работи власта, за тоа како само со неколку потписи и постапки се вртат милионски суми и како се користат функциите дадени од граѓаните за лични бизниси и енормни заработки. Следете ме во 13 часот“, објави Мицкоски на „Фејсбук“.
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со делегација на НАТО предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Република Македонија. На средбата се разговарало за стратешките приоритети на Република Македонија како што е побрза интеграција во НАТО, и други теми важни за регионот и за актуелната економска и политичка состојба во државата.
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека е подготвен да се извини во име на партијата, на секого кому претходната власт му згрешила или му нанела неправда. Во интервју за утринската емисија „Ја сакам Македонија“ на ТВ Сител, Мицкоски додаде дека сепак претходната влада направила многу дела за државата. –Во тој период од тие 11 години нормално е човек што работи да прави и грешки, и тука не треба да има дилема. Не можете вие 100% да бидете успешен во тоа што го работите. Се разбира и во моите посети низ општинските комитети, јас тоа го правам и барам прошка за она за кое што ВМРО-ДПМНЕ, јас лично како човек ненамерно сум се огрешил и тоа не треба да е нешто кое што е чудно, ниту пак лошо за еден политичар. Немам проблем да се извинам. Но не треба да се потенцира дека за време на тоа 11 годишно владеење 180.000 луѓе се вработија – додаде тој.
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на утринската во ТВ Сител лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека преку личен пример ќе покаже на сите луѓе кои ќе вршат државна функција да покаже дека се генерација политичари кои треба да остават историска трага за Република Македонија.ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи промена на уставот и разговори за идентитетските прашања- За жал ние имаме политичка елитa која има перцепција дека политиката е доходовна работа. Дозволете ми да ги разубедиме граѓаните на Република македонија дека оваа трета генерација политичари на ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе ги порази остатоците на транзиционите политичари кои што гледате дека практикуваат исти политики бидејќи таа е матрицата на нивните претходници од времето на транзицијата, рече Мицкоски.Во интервјуто Мицкоски се осврна и на бројчаникот кој Заев најави дека ќе го постави за враќањето на парите.-Мислам дека е добро тој бројчаник да го постави пред владата на Република Македонија и тој бројчаник да покажува на паралелна основа колку ја задолжува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во гостувањето на утринската емисија во ТВ Сител претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека тој е човек без концесија и дека се што има стекнато го стекнал со многу мака, труд и со многу работа. Тој исто така посочи дека преку личен пример ќе се обиде на сите луѓе кои ќе вршат државна функција да покаже дека се генерација на политичари кои треба да остават историска трага за Република Македонија. -За жал ние имаме политичка елите која има перцепција дека политиката е доходовна работа. Дозволете ми да ги разубедиме граѓаните на Република македонија дека оваа трета генерација политичари на ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе ги порази остатоците на транзиционите политичари кои што гледате дека практикуваат исти политики бидејќи таа е матрицата на нивните претходници од времето на транзицијата, рече Мицкоски.
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да поддржи ниту ќе поддржи во иднина постоење на таков закон за двојазичност. Таков закон за ВМРО-ДПМНЕ не постои, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на емисијата „Ја сакам Македонија“ на Сител Телевизија. – Имаше обид за носење на закон за двојазичност кој што заврши неуспешно, односно имаше собраниско фијаско каде што претседателот на Собрание се обиде грубо кршејќи ги законите, односно Деловникот за работа на Собранието да претстави пред македонската јавност дека донел закон за двојазичност, потенцираше Мицкоски. Прашан дали доколку ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, ќе го укине законот за двојазичност, Мицкоски потенцираше дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе формира нова влада, не може да укинува ниту да одобрува закони кои што не се донесени затоа што во моментот има закон кој што не е донесен. На прашањето зошто се уште нема протести за најавената промена за името и за двојазичноста Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ кон крајот на месец мај или почеток на јуни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со жалење можам да констатирам дека се работи за еден тежок период за Република Македонија, за што сведочат и јавувањата на граѓаните во утринските емисии. Генерално луѓето не се задоволни од квалитетот на живот и тоа можам да го препознаам и во секојдневните контакти со граѓаните, без разлика на нивната старосна возраст, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во утринската емисија за Сител телевизија, „Ја сакам Македонија“. Мицкоски посочи дека од сите нивни заклучоци, сугестии и критики политичарите треба да извлечат поука и да ја дефинираат траекторијата по која треба да ги движат политиките. – Јас мислам дека многу нешта треба да учиме од утринските програми и од критиките и сугестиите на граѓаните. Опшествена депресија завладеа во државата и нормално затоа што имаме политичари кои се можеби последните остатоци од оние транзициони политичари кое своето политичко битисување претежно го темелат на ветување и нула реализација, вели Мицкоски.
| | веќе видена | слични
2 копии

Економијата е на колена, задолжувањата растат. Во време кога светот доживува ренесанса а земјите генерираат стапки на раст од 3, 4 или 5 процетни, македонската економија е на дното во Европа , изјави претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски во утринската програма на Сител. Вели од една страна има целосен застој на капиталните инвестиции , а од друга расте нето задолжувањето. Лоши се и податоците за странските инвестиции, таму има намалување од околу 100 милиони евра. Мицковски посочи дека СДСМ не ги исполнила ниту ветувањата кон пензионерите. Наместо да добијат повисоки примања , вели дека периодов сериозно се размислува за зголемување на старосната граница за одење во пензија Тој нагласи дека ВМРО ДПМНЕ работи на најголемата програма на партијата и наскоро ќе излезе со понуда која ќе биде достојна за пензионерите. На ова реагираа од СДСМ. Од таму велат дека Мицковски одново пропушта прилика да се дистанцира од политиките на Груевски и со тоа покажува дека останува на браникот на криминалот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 135 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на британската дипломатија и некогашен градоначалник на Лондон, Борис Џонсон освои вчера најмногу гласови во вториот круг од изборите за нов ...
сите 93 | | | веќе видена

Тетовскиот театар вечер од 20 часот во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ ќе ја има својата прва премиера во 2019 година – политичката драма „Изгубено ...
сите 51 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски денеска во 16 часот ќе објави „бомба“ за власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: