Шпанија го патосира Косово: Застана на страна на Србија и одби да потпише декларација во која учествува измислена држава 454 Views

Амбасадорите на сите 28 членки на ЕУ, вклучително и Шпанија, по жестокиот притисок врз Мадрид, успеаја да ја усогласат нацрт-декларацијата што треба да биде ...
| | веќе видена | слични

САД во целост ги поддржуваат регионалните иницијативи за Западниот Балкан, изјави американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска учествуваше на политичкиот форум „Следната деценија, регионалната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 91 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 103 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 274 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија го патосира Косово: Застана на страна на Србија и одби да потпише декларација во која учествува измислена држава 454 Views

Од:
До кого (е-маил):
Порака: