Мицевски до Шекеринска: Помислете малку за државата, за претците и јунаците што се бореле за Македонија

3 копии

Радмила од која јахта го пишуваше твојот фејсбук статус ? Дали уште мислите дека ќе ги возите граѓаните на филмот што го вртевте во 90 – те. Народот веќе не е со кратка меморија. Народот многу убаво се сеќава на твоите и изјавите на твојот лидер, аболицираниот криминалец Зоран Заев и за виткањето на кичмата и за тоа како не ви прилега политика на патриотизам, но и како ти ветуваше дека ќе го решиш името за 6 месеци, напиша на својот ФБ профил пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски. -Радмила ако ти е за пари кажи. Пренеси му и на твојот лидер отворена е понудата за подршка од ВМРО-ДПМНЕ за подршка на малцинска Влада само државата не ја продавајте ! Го знаеме вашиот начин на владеење, ќе си обезбедите и со јахти и со десетици станови за ској од врхушката и пари, сето тоа некако ќе се надмине, но никогаш нема да може да се надмине ако ја продадете државата, тоа се прави еднаш засекогаш. Помислете малце за државата, помислете за нашите деца, за вашите деца, помислете за претците и јунаците што се бореле за ...
| | веќе видена | слични

Радмила, од која јахта го пишуваше твојот „Фејсбук“ статус, прашува пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски. На „Фејсбук“ Мицевски и се обраќа на Шекеринска, прашувајќи и „Дали уште мислите дека ќе ги возите граѓаните на филмот што го вртевте во 90 – те. – Народот веќе не е со кратка меморија. Народот многу убаво се сеќава на твоите и изјавите на твојот лидер, аболицираниот криминалец Зоран Заев и за виткањето на кичмата и за тоа како не ви прилега политика на патриотизам, но и како ти ветуваше дека ќе го решиш името за 6 месеци – пишува Мицевски. – Радмила ако ти е за пари кажи. Пренеси му и на твојот лидер отворена е понудата за подршка од ВМРО-ДПМНЕ за подршка на малцинска Влада само државата не ја продавајте! Го знаеме вашиот начин на владеење, ќе си обезбедите и со јахти и со десетици станови за ској од врхушката и пари, сето тоа некако ќе се надмине, но никогаш нема да може да се надмине ако ја продадете државата, тоа се прави еднаш засекогаш. Помислете малце за државата, помислете за нашите деца, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Радмила ако ти е за пари кажи. Пренеси му и на твојот лидер отворена е понудата за подршка од ВМРО-ДПМНЕ за подршка на малцинска Влада само државата не ја продавајте ! Го знаеме вашиот начин на владеење, ќе си обезбедите и со јахти и со десетици станови за ској од врхушката и пари, сето тоа некако ќе се надмине, но никогаш нема да може да се надмине ако ја продадете државата, тоа се прави еднаш засекогаш. Помислете малце за државата, помислете за нашите деца, за вашите деца, помислете за претците и јунаците што се бореле за оваа држава. Македонија и македонецот никогаш нема да ви простат, а ако е за јахти и станови, ако треба и ќе отвориме повик за донации, само државата оставете ја, напиша Мицевски.
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Сиљановска Давкова Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга ...
сите 98 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на делницата од Неготино до Гевгелија, во патничко возило „опел зафира" со скопски регистарски таблици се пронајдени девет лица ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 59 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејот „ЦР 7“. - Никој не може да ги украде ...
сите 260 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 208 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски до Шекеринска: Помислете малку за државата, за претците и јунаците што се бореле за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: