Мицевски: Постои записник од влада каде се признава дека 6.000 вработувања се незаконски


Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека во Република Македонија институциите се приватизирани од страна на луѓе кои ги именувала Владата и истата во очај ги моли односно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

СДСМ врши притисок врз вработените во јавниот сектор. Преместувањата на административни службеници на работни места надвор од нивното место на живеење стана ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека од неталентираните и потпросечни министри за финансии и информатичко општество и администрација, ги очекуваме да почнат со реформите, во Република ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
сите 145 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Гласањето, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 225 | | | веќе видена

Постои голема надеж кај фудбалската јавност дека може да се извлечат позитивни вести од мистеријата која настана по исчезнатиот авион во кој се превезуваше ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Постои записник од влада каде се признава дека 6.000 вработувања се незаконски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: