„Метод“ од Жорди Галсеран во петок на репертоарот на Народен Театар Охрид

Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Најпоставуваниот современ шпански текст во регионот „Метод“ (El mètode Grönholm) од Жорди Галсеран, повторно на репертоарот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
7 копии

На 11.04.2019 во ПС-Центар од страна на Национална установа-Театар Комедија пријавено е кражба на гасен пиштол, револвер и електрошок, што се употребувале во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 259 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 205 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова преку социјалните мрежи му честиташе на Блерим Река за освоените гласови во првиот ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Метод“ од Жорди Галсеран во петок на репертоарот на Народен Театар Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: