Две премиери во Театар Комедија

3 копии

Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Најпоставуваниот современ шпански текст во регионот „Метод“ (El mètode Grönholm) од Жорди Галсеран, повторно на репертоарот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

На 11.04.2019 во ПС-Центар од страна на Национална установа-Театар Комедија пријавено е кражба на гасен пиштол, револвер и електрошок, што се употребувале во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 70 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две премиери во Театар Комедија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: