Сончево и потопло, попладне краткотраен дожд

2 копии

Околу пладне и попладне не очекува нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и крајните источни делови. Ќе дува умерен северен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на денешното понеделничко попладне времето во државава ќе биде сончево со умерена облачност додека веќе од доцните претпладневни часови облачноста ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
31 копии
3 копии

И утре ќе биде посвежо и ветровито, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и крајните источни делови. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и потопло, попладне краткотраен дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: