Металург аплицира за вајлд-кард за настап во ЛШ

Металург сака да остане дел од европската елита и аплицираше за нов настап во Лигата на шампионите и за следната сезона. Идната сезона нема да играат во СЕХА ...
| | веќе видена | слични

РК Металург ја извести РФМ дека ќе аплицира за добивање на вајлд-карта, која обезбедува место во Лигата на шампионите. Крајниот рок за аплицирање истекува ...
| | веќе видена | слични

Металург имаше зад себе разочарувачка сезона на европската сцена, освојувајќи го последното место во групата од Лигата на шампионите, како и претпоследната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Металург аплицира за вајлд-кард за настап во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: