Албанија; Се вжештува дебатата околу уривањето на Националниот театар

Во Албанија се вжештува дебата за уривањето на објектот на Националниот театар во Тирана. Претседателот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша упати критики до меѓународните претставници во Тирана, за, како што рече, нивниот молк, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
сите 126 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија; Се вжештува дебатата околу уривањето на Националниот театар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: