Коцијанчич: Датумот на локалните избори во надлежност на албанските институции


Прашањето за одложување на датумот на локалните избори во Албанија треба да го одлучат албанските институции согласно постојната легислатива и практика, изјави ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Недоразбирањата и меѓусебните обвинувања меѓу двете клучни личности во Албанија,претседателот Илир Мета и премиерот Еди Рама продолжуваат. По искажаната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот претседател Илир Мета изрази загриженост во врска со опасноста од повторно воспоставување на визен режим со земјите од Шенген зоната за Албанија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии
9 копии
3 копии

Деградацијата на рамнотежата помеѓу функциите на институциите кои дејствуваат во Албанија, ја доведоа албанската држава до голема институционална, политичка и ...
| | веќе видена | слични

Со камења и шишиња била нападната колоната на возила, со кое се движел албанскиот премиер Рама кон Корча, при што имало и судири меѓу полицијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 446 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Кинеските здравствени власти денеска апелираа до лицата кои се излекувани од новиот коронавирус да дадат крв заради лекување други пациенти. Крвната плазма на ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коцијанчич: Датумот на локалните избори во надлежност на албанските институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: