Мета ја осуди одлуката на изборната комисија, го повика Рама на дијалог


Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доцна попладнето во вторникот заврши пребројувањето на гласачките ливчиња од локални избори во Албанија што се одржаа во неделата. Пребројувањето потврди дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Албанскиот претседател денеска изјави дека не ги признава локалните избори кои се одржаа на 3о јуни и додаде дека нема да престане со своите активности за да ...
| | веќе видена | слични

Американскиoт медиум, Fox News , ги коментираше изјавите на албанскиот претседател Илир Мета, со кои тој го обвинува Џорџ Сорос дека е вмешан со заговор со цел ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Албанскиот претседател Илир Мета предложи одржување предвремени парламентарни и претседателски избори во Албанија, со цел надминување на политичката криза во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само 21,6 проценти од луѓето гласале на локалните избори во Албанија, кои ги организирала партијата на премиерот Еди Рама и покрај бојкотот на опозицијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 120 случаи на Ковид-19 вчера беа регистрирани од направени 1.367 тестирања во претходното деноноќие. Пет лица починаа, од кои по двајца од Скопје и Тетово ...
сите 368 | | | веќе видена

Претставниците на СДСМ на денешните средби во рамки на предизборната кампања, зборуваа за концептот „Едно општество за сите“, европските перспективи на ...
сите 461 | | | веќе видена

Оваа изборна кампања, повторно јасно и прецизно ја покажа разликата меѓу СДСМ и коалицијата Можеме и ВМРО-ДПМНЕ. Од една страна е нашиот концепт што води ...
сите 417 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета ја осуди одлуката на изборната комисија, го повика Рама на дијалог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: