Меси против себеси

Лео Меси очигледно не си поминува најдобро на Копа Америка. Иако многу се очекуваше од Аргентина, сепак домаќините успеаја да забележат само 2 нерешени резултати на првите 2 натпревари. На дуелот против Колумбија, аргентинците не успеаја ни гол да постигнат, а човекот од кого најмногу се очекува - Лионел Меси во еден момент успеа да се повреди сам, без никој околу себе освен топката.
| | веќе видена | слични

Колумбија по Боливија исто така му откина бод на домаќинот (0:0) и првиот фаворит на првенството на Јужна Америка. По ремито без голови пред 35.000 гледачи, Аргентинците имаат само два бода од исто толку натпревари, додека Колумбија е на врвот со четири. Ако во дуелот меѓу Боливија и Костарика некој победил (се играше ноќеска) тогаш Аргентина во последното коло ќе мора да ја победи Костарика. Она што посебно ги загрижува Аргентинците е што последните натпревари по групи не се играат во исто време, како што е обичај. Колумбија и Боливија ќе играат први, а ако Боливија ја совладала Костарика, во последното коло може да одигра „пријателски“ со Колумбија па двете репрезентации да одат натаму. Во тој случај Меси, Тевез, Агуеро, Камбијасо, Маскерано, Игуаин, Лавеци... против Костарика би играле ревијален натпревар. Ситуација на која никој не се надеваше пред почетокот на турнирот. Жестоко критикуваниот селектор Серџо Батиста напарви само една измена во однос на екипата која извлече реми со Боливија. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 171 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси против себеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: