Аргентина го раскина договорот со Сампаоли

Медиумите од Аргентина откриваат детали од средбата помеѓу селекторот Хорхе Сампаоли и репрезентативеците по тешкиот пораз на „Гаучосите“ од 3-0 против ...
| | веќе видена | слични

По тешкиот пораз од Хрватска, медиумите пишуваа дека Лео Меси предводел бунт на репрезентативците на Аргентина против селекторот Хорхе Самаполи, а сега се ...
| | веќе видена | слични

Аргентина не само што не успеа да триумфира на Светското првенство во Русија, туку е едно од најголемите разочарувања. „Гаучосите“ беа елиминирани во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колапсот на аргентинската фудбалска репрезентација на Светското првенство во Русија кулминираше со отказ за Хорхе Сампаоли, селекторот кој се соочи со лавина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на Мауро Икарди која воедно е и негов агент, Ванда Нара е задоволна што Хорхе Сампаоли повеќе не е предводник на аргентинската фудбалска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аргентина многу лошо заврши на штотуку завршениот Мундијал во Русија. Тоа се виде и кога, едвај се пласираше на Светското првенство, а потоа и со судни маки ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аргентина го раскина договорот со Сампаоли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: