Симеоне: Една е причината поради која Роналдо е подобар од Меси

Оваа вечер се прославија 90 години од постоењето на првата шпанска фудбалска лига, а со оглед на тоа што ова е еден навистина голем и убав јубилеј, на ...
| | веќе видена | слични

Неколку часа по големата победа која ја оствари Барселона над Ливерпул на „Камп Ноу“, голем дел од светските медиуми излегоа со наслови со кои и препорачаа на ...
| | веќе видена | слични

Кога се фудбалски вонземјанец како Кристиано Роналдо или Лионел Меси тогаш нормалните бројки за вас не се нормални. Наметнати се стандарди само за вас и на кои ...
| | веќе видена | слични

Во Барселона се уште не можат да го преболат поразот од Ливерпул (4:0) и елиминацијата во полуфиналето од ЛШ. Од каталонскиот клуб се очекуваше оваа сезона да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лионел Меси одново се најде на удар на критичарите откако Барселона доживеа болна елиминација во полуфиналето во Лигата на шампионите, па поради тоа, сега еден ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ги појасни своите коментари од минатата година кога протече негов разговор за тоа кој е подобар, Кристијано Роналдо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне во опширно интервју за „Марка“ зборуваше на разни теми поврзани со шпанскиот фудбал и Атлетико Мадрид. Одличниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симеоне: Една е причината поради која Роналдо е подобар од Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: