Месечината се намалува поради повремени тектонски активности


Иако скоро цета вулканска активност на Месечината престанала пред повеќе милијарди години и станува збор за мртов Земјин сателит со ретка геолошка ативност, на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Одиме на Месечината – за да останеме“, објави американската вселенска агенција НАСА. „Ќе изградиме одржлива инфраструктура за поддршка на мисиите до Марс и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Донал Трамп од Конгресот ќе побара дополнителен буџет за да ѝ помогне на американската вселенска агенција НАСА да ги врати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 481 | | | веќе видена

Пратеникот и претседател на комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања Павле Богоевски поднесе оставка на пратеничката функција после скандалот со ...
сите 128 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 215 | | | веќе видена

И утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во ...
сите 175 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месечината се намалува поради повремени тектонски активности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: