Меркел ќе ја заложи „сета своја политичка тежина“ за преговори со Македонија


Дополнителни гаранции дека датумот би го добиле во октомври нема, но германската канцелка Меркел дека вети дека ќе го вложи целиот целиот кредибилитет тоа да ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска дека го разбира интересот на новинарите за нејзината здравствена состојба бидејќи во последните две недели ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека се чувствува добро, откако целото тело ѝ се тресеше во јавноста, што предизвика голема загриженост за ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави во саботата дека се чувствува добро два дена откако целото нејзино тело за кусо време по втор пат сериозно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел по втор пат во десет дена предизвика загриженост кај германската јавност. Имено, таа во два наврати неконтролирано се ...
| | веќе видена | слични

Дводневниот самит Г20 заврши. Во своето обраќање домаќинот, Шинџо Абе истакна дека лидерите успејале на самитот да усвојат заеднички пристап за решавање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива на ...
сите 740 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 487 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 598 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена

Минатото лето, Пауло Дибала не сакаше ни да чуе за заминување од редовите на Јувентус. Тогаш клубот на два пати се согласи да го продаде откако си пушти рака и ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, мандатот за состав на Владата на ...
сите 188 | | | веќе видена

Што ќе се случи, на пример, доколку на повикот на албанските лидери за етничко обединување околу една етничка платформа, со иста мерка одговорат и македонските ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел ќе ја заложи „сета своја политичка тежина“ за преговори со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: