Меркел „купи“ рок од уште две недели за азилот

3 копии

Австрискиот заменик-канцелар Хајнц Кристијан Штрахе оцени дека внатрешно-германскиот спор околу мерките кон барателите на азил би можел да значи политички крај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поделбите во конзервативниот блок на германската канцеларка Ангела Меркел ја намалија поддршката за ткн. „Голема коалиција“ и натаму га поткрепуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спорот во германската Влада околу мигрантските прашања доведува до засилување на националистичките партии како што е Алтернативата за Германија (АФД). Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зехофер истакна дека би било преседан ако Меркел отпушти еден министер кој се грижи за безбедноста на земјата. Министерот за внатрешни работи на Германија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи на Германија, Хорст Зехофер денеска ја предупреди канцеларката Ангела Меркел, со која имаат различни ставови за политиката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел по средбата со кралот на Јордан, Абдулах, изјави дека се потребни мерки против „агресивните тенденции“ на Иран на Блискиот ...
| | веќе видена | слични

Канцеларката Ангела Меркел кажа дека ќе разговара со соседните земји за прашања поврзани со миграцијата. На повидок се можни и поостри мерки за азил Најновата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 169 | | | веќе видена

Речиси 170 милиони деца во светот ја немаат примено првата вакцина против сипаници, според податоци за периодот 2010-2017 година, соопшти УНИЦЕФ. Од нив ...
сите 157 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји.Возот го наследил од татко му, кој со него патувал во Кина и ...
сите 151 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 206 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел „купи“ рок од уште две недели за азилот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: