Меркел по средбата со Заев: Северна Македонија го испорача очекуваното

Македонија летово ќе го мине без датум за преговори, но овој пат, со јасно ветување од Меркел дека Берлин својата работа ќе ја заврши на есен. -Канцеларката ...
| | веќе видена | слични

Европската унија се чини ќе го одложи почетокот на преговорите за еврочленство со Албанија и Северна Македонија, откако Германија објави дека не е подготвена ...
| | веќе видена | слични

Со голема поддршка од мнозинството земји-членки на ЕУ и ЕК, Северна Македонија и Албанија се надеваа дека европските министри на состанокот во вторник во ...
| | веќе видена | слични

Од тоа каква боја на палто ќе облече, зависи пораката која сака да ја испрати, велат за германската канцеларка Ангела Меркел, која имаше важна средба со ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Северна Македонија веројатно кон крајот на годинава ќе добие поддршка од Европската унија за почеток на преговорите за членство, додека во случајот на Албанија ...
| | веќе видена | слични

Странски медиуми пишуваат за тоа кога нашата земја ќе добие датум за преговори. „Катеримини“ и Ројтерс пренесуваат дека датум за Македонија ќе има, но не и за ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија најверојатно ќе ја добие подршката од ЕУ до крајот на годинава за датум за преговори за членство, но Албанија се соочува со противење од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 242 | | | веќе видена

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 505 | | | веќе видена

Бројките на заразени и починати сега и бројките од 22 април се исти, само што тогаш имаше полициски час до 16 часот и сите седевме дома, а сега сите мерки се ...
сите 587 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 226 | | | веќе видена

Угостителите во нашите најголеми летни туристички центри Охрид и Струга велат дека ќе биде тешко да се работи во вакви услови. Некои од кафулињата и ...
сите 178 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 143 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел по средбата со Заев: Северна Македонија го испорача очекуваното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: