Се вклучува ли Канцеларката во решението за името: Заев на средба со Меркел


7 копии

Премиерот Зоран Заев на 21 февруари ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Мерекел. Средбата е предвидена во рамки на посетата на македонската владина ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел по средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим изјави дека се уште не е дојдена на дневен ред точката за либерализација ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Вицепремиерката Радмила Шеќеринска во синоќешното гостување на ТВ 24 рече дека на претстојната средба со Ангела Меркел ќе побараат помош за влез во НАТО и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев на 21 патува во Германија на средба со канцеларката Меркел, информираше владината прес служба преку државната новинска агенција. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател - криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 259 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 217 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се вклучува ли Канцеларката во решението за името: Заев на средба со Меркел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: