Меркел нема да го лимитира бројот на бегалци во Германија

2 копии
2 копии

-Никој не може да знае што ќе ни донесе животот, но јас со сигурност планирам да продолжам уште четири години, нагласи Меркел. Германската канцеларка во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел има намери да продолжи да управува со Германија како канцелар и во текот на следните четири години, изјави во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија (SPD) и кандидат за канцелар Мартин Шулц ја претстави во неделата во Берлин својата предизборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел нема да го лимитира бројот на бегалци во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: