Меркел: Со Макрон имаме различни ставови, но доаѓаме до компромис

6 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека таа и францускиот претседател Емануел Макрон „се борат“ политички и имаат различни ставови, но на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кварц За влез во ЕУ Србија чека 10, Црна Гора 11, а Македонија 14 години. Толку години овие држави од Западен Балкан се заглавени во разни пристапни фази за да ...
| | веќе видена | слични

Словенечки "Вечер" оценува, по повод состанокот во Берлин, дека спречувањето на растечкото влијание на Русија е всушност причината што ЕУ изненадно почнала да ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, апелираше за единство и внимателност, бидејќи „Русија се обидува да го зголеми влијанието во регионот преку создавање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел: Со Макрон имаме различни ставови, но доаѓаме до компромис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: