Меркел ги губи потенцијалните партнери за централно-десничарска влада

2 копии

Германската партија „Слободни Демократи“ (ФДП) ја отфрла можноста да биде дел од каква било владина коалиција која што без соработка со Меѓународниот Монетарен ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел, се состанала најмалку три пати со шефовите на три британски разузнавачки служби, кои ја известиле за терористички закани ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа телефонски разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел, францускиот претседател Франсоа Оланд и украинскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот канцелар Ангела Меркел им го предала на британските тајни служби досието на претседателот на Русија Владимир Путин, собрано од германското ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Останато

Владата на Република Македонија на вчерашната седница одлучи да му предложи на Собранието да распише оглас за избор на нов јавен обвинител, откако во минатата ...
сите 399 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчера беше трет ден како гореше и се гасеше дивата депонија во Тетово, каде што дежураат возила на противпожарната служба и на јавното комунално претпријатие. ...
сите 194 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 129 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел ги губи потенцијалните партнери за централно-десничарска влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: